T.C.
BİTLİS
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYI   : 2015/1010-1076-1102   13/04/2015
KONU :

Uyuşturucu Madde Ticareti Soruşturması

   
BASIN AÇIKLAMASI

 

         Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturmalar kapsamında;

       Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 06/04/2015 tarihinde saat 01.50 sıralarında yolcu otobüsünde yapılan aramada, şüpheli H.K.'nın çantasında bulunan kıyafetlerin altına gizlenmiş ve sarı koli bantlarına sarılmış beyaz renkli bez torbalar içinde toplam 23,799 gram uyuşturucu (toz esrar) maddesi ele geçirilmiştir.

       Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 09/04/2015 tarihinde saat 22.15 sıralarında yapılan uygulama esnasında, ticari takside yapılan aramada şüpheli N.Ç.'nın belinde başörtüsü ile sarılmış vaziyette 1,001 gram uyuşturucu (metamfetamin) maddesi ele geçirilmiştir.
       Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 09/04/2015 tarihinde saat 21.45 sıralarında yolcu otobüsünde yapılan aramalar sonucunda, şüpheli E.A.'nın arka cebinden çıkararak otobüste bulunan çöp bidonuna attığı görülen cüzdanında yapılan aramada deri altına gizlenmiş, kahverengi flaster ile sarılı vaziyette eroin olduğu değerlendirilen maddenin tespit edilmesi üzerine, E.A. ve C.A. İsimli şahısların el çantalarında yapılan aramalarda her iki çantada ayrı ayrı şampuan kutusunun içerisine gizlenmiş vaziyette toplam 437 gram uyuşturucu (eroin) maddesi ele geçilmiştir.
       Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak, Bulundurmak ve Nakletmek iddiası ile ilgili olarak yukarıda numaraları yazılı soruşturmalarda, şüpheliler H.K. N.Ç. T.Y. C.A. E.A sevk edildikleri Bitlis Sulh Ceza Hakimliği'nce ayrı ayrı tutuklanmış olup Bitlis E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevkleri sağlanmıştır.

         Olay ile ilgili olarak Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma halen devam etmektedir.

       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

   
  Ahmet ATAMAN
  Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı

 

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.