Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca kamu yararına çalışmasına karar verilen Bitlis Denetimli Serbestlik hükümlüleri ile Bitlis ili ve ilçelerinde bulunan tarihi ve turistik yerlerde temizlik çalışması yapılmasına ilişkin proje kapsamında Bitlis Valiliği ile Tatvan Belediye Başkanlığının destekleriyle, ilk olarak Nemrut krater gölü çevresinde ve piknik alanlarında çevre temizliği yapıldı.

              Etkinliğe Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ahmet ATAMAN, Bitlis Vali Yardımcısı Sn.Salih ALTUN, Bitlis Cumhuriyet Savcıları Sn.Nedim ÖZBEY,Sn.Abdullah GÜNEY ile Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürü Ümit UCA ile Müdürlükte görevli personeller katıldı.

              Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ahmet ATAMAN yaptığı konuşmada: “Kamu yararına çalışmalarına karar verilen hükümlülerimiz ile birlikte Nemrut krater gölü çevresi ve piknik alanlarında temizliğe başladık. Etkinliklerimiz ilerleyen tarihlerde ilimiz sınırları dahilinde bulunan tarihi ve turistik yerlerde sürecektir. Tüm vatandaşların temiz bir çevrede yaşama hakkı bulunduğu gibi herkesin doğayı temiz tutması ve koruması yükümlülüğü de bulunmaktadır. Bu noktada herkesi çevrenin temiz tutulması konusunda duyarlı davranmaya çağıran” Başsavcı ATAMAN, desteklerinden dolayı Bitlis Valiliğine, Tatvan Belediye Başkanlığına ve etkinlikte görev alan 40 yükümlüye yapmış oldukları bu özverili çalışmadan dolayı teşekkür etti.

              Etkinlikten görüntüler.

 

 

         

 

 
   
   
   
   
   
 
 
   
 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.