Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca Ramazan ayı münasebetiyle Bitlis İl Müftülüğünün de katkılarıyla, Bitlis E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlüler için iftar programı düzenlendi.
          İftar Programına Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ahmet ATAMAN, Bitlis Vali Yardımcısı Sn.Salih ALTUN, Bitlis İl Müftüsü Sn.Abdulkerim AKBABA, Ceza İnfaz Kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcıları Gökhan BÜYÜKŞİMŞEK ve Nedim ÖZBEY katıldı.
              Program kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Bahattin AKBAŞ, hükümlü ve tutuklulara bir sunum yaptı.
           Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Ahmet ATAMAN konuşmasında “Ramazan ayının birliğin, beraberliğin ve paylaşmanın ayı olduğu kadar, manevi iklimi ile de insanlara yeni başlangıçlar yapabilme imkanını ve ortamını sağlayan bir ay olduğunu, iftar programının hükümlü ve tutuklularımızın Ramazan ayı coşkusunu yaşamalarına küçük de olsa bir katkı sağlamasını arzu ettiğini ifade eden Başsavcı ATAMAN, Ramazan ayının milletimize, islam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temennisinde bulunarak iftar programına katılanlara teşekkür etti.
              Programdan görüntüler.

   

 

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.