BİTLİS’TE “YENİ BİR BAŞLANGIÇ YOLUNDA” SODES PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ


Toplumsal bütünleşme sürecine destek olunması amacıyla Bitlis ilindeki göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık verilmesini hedefleyen bir proje olarak Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışmalarla hazırladıkları Yeni Bir Başlangıç Yolunda isimli proje Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında onaylanarak hayata geçirildi.

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Bitlis Valiliği koordinasyonunda Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından uygulanacak Yeni Bir Başlangıç Yolunda isimli SODES Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN;

"Bitlis il ve ilçeleri içinde en yüksek bütçeli projesi olarak onaylanan Yeni Bir Başlangıç Yolunda isimli SODES projesi için çok yoğun bir hazırlık süreci yaşadık. 12 ay sürecek olan projede Denetimli Serbestlik Tedbiri altında bulunan yükümlüler ve yakınları için çeşitli programlar düzenlenecektir. Ekmek Fırıncılığı Kursları, Boya ve Badana İşleri Kursu, Sıhhi Tesisatçılık Kursu ve İş Makinaları Operatörlüğü Kursları, Seminerler, Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Faaliyetleri, Kitap Okuma Yarışmaları, Spor Müsabakaları ve Gezilerden oluşan çok geniş yelpazeli bir SODES projesi olan Yeni Bir Başlangıç Yolunda projemiz ile maddi durumu yerinde olmayan Denetimli Serbestlik Yükümlüsü kişilerin okula giden çocuklarına yönelik olarak da Kırtasiye Yardımları yapılmaya başlandı. Projenin Bitlis merkez ve ilçelerindeki Denetimli Serbestlik yükümlüleri ile yakınları için katkı sağlamasını umut ettiğini belirterek, projede emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Proje çalışmaları ve detayları hakkında bilgi almak isteyenler; projeyi hazırlayan Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personeli ve Proje Koordinatörü Cesim ŞEKER'den bilgi alabileceklerdir.

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.