Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Bitlis Valiliği koordinasyonunda Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Yeni Bir Başlangıç Yolunda SODES Projesi kapsamında Denetimli Serbestlik Yükümlülerinin öğrenim gören çocuklarına Kırtasiye Desteği sağlanmaya başlandı. 26/11/2015 tarihinde Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde yapılan organizasyona Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN, Bitlis Cumhuriyet Savcıları Gökhan BÜYÜKŞİMŞEK ve Nedim ÖZBEY, Bitlis Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Abdurrahman ÇABA, Proje Koordinatörü Cesim ŞEKER ve Denetimli Serbestlik Yükümlüleri katıldı.

           Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN yaptığı konuşmada; "Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce uygulanan Yeni Bir Başlangıç Yolunda isimli SODES projesi çerçevesinde Denetimli Serbestlik Yükümlülerinin öğrenim gören çocuklarına Kırtasiye Desteği sağlanarak, hem yükümlü çocuklarının eksikleri giderilmeye hemde yükümlülere küçükte olsa bir destek sağlanmaya çalışılmış, yükümlü çocuklarına standart paketler yerine, okul ve kırtasiye eksikleri belirlenerek Kırtasiye desteğinde bulunulmuştur. Proje kapsamındaki çalışmalar bundan sonra da devam edecek olup çalışmada emeği geçenlere ve organizasyona katılanlara teşekkür ederim" dedi.

           Bitlis Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Abdurrahman ÇABA; bu proje ile eğitim konusunda dezavantajlı olarak gördüğümüz hükümlü çocuklarının okul ihtiyaçlarının önemli bir kısmının giderildiğini belirtmiştir.

           Eşi Ceza İnfaz Kurumunda bulunan ve okula giden çocukları için Kırtasiye desteğinde bulunulan Denetimli Serbestlik Yükümlüsü E.C. "Eşimin yokluğunda çocuklarımın Kırtasiye malzemeleri ile ilgili tüm eksikliklerini giderdiler. Çocuklarımın okula daha hevesli ve keyifle gitmelerine sebep oldular. Bu güzel çalışmalarından dolayı Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığına ve Bitlis Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne çok teşekkür ederim." dedi.

           Yapılan destek etkinliğinden görüntüler.

 

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.