......................Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumunda demir atölyesi açılarak faaliyete geçti. 29/04/2016 günü Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret eden Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN, atölyeyi gezerek incelemelerde bulundu ve atölyede çalışan hükümlüler ile görüştü. Başsavcı Ataman Yaptığı açıklamada; “Demir iş kolunda faaliyet gösteren atölyenin açıldığı 01/04/2016 tarihinden itibaren yoğun bir çalışmaya sürecine girdik. Bu süre zarfında 750 adet oturak (kürsü) üretilerek Bitlis ve Tatvan’daki çay ocaklarına satıldı, ayrıca Bitlis il Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ilköğretim okulları için çift kişilik 1000 adet, liseler için ise tek kişilik 400 adet öğrenci sıra ve masa siparişi aldık, bu ay içinde bu siparişlerin üretimine geçeceğiz, bugün itibariyle atölyede 5 hükümlü çalışmakta olup atölyenin yeni açılmış olmasına rağmen önemli siparişler almaya başladık, Atölyenin Açık Ceza İnfaz Kurumuna önemli katkılar sağlayacağını, hükümlülerinde hem üretime katılarak gelir elde ediyor olmaları hem de meslek edinmeleri sebebiyle topluma kazandırılmaları açısından önemli kazançlar sağlayacağını ümit ediyorum. Atölyenin Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumuna ve Bitlis iline hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

......................Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN’a ziyaretinde Açık Ceza İnfaz Kurumundan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Nedim ÖZBEY ve kurum müdürleri eşlik etti.

......................Açık Ceza İnfaz Kurumu Demir Atölyesinde her türlü demir işleri yapılacak olup, siparişte bulunmak isteyenler http://www.bitlisacik.adalet.gov.tr/ internet sitesinde bulunan iletişim numaralarından irtibat sağlayabilirler.

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.