24/02/2016 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Strateji Geliştirme Başkanı Alpaslan AZAPAĞASI, İşyurtları Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, Teknik İşler Daire Başkanı Erdoğan BÖCEK, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Birol TERLEMEZ, Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca Adalet Bakanlığına yapılan Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumu yanında bulunan ve Bitlis Valiliği İl Özel İdaresince işletilen kilitli parke taşı üretim tesisinin Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesine devralınarak işletilmesi konusundaki taleple ilgili olarak tesisin yerinde görülerek incelenmesi amacıyla çalışma ziyaretinde bulundular.

    Heyet önce Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaret ederek, Cumhuriyet Savcıları ve Hakimlerimize nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bitlis E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Bitlis adliyesinin ihtiyaçlarının yerinde görülerek tespiti ve yapılması planlanan çalışmaların hızlandırılmasına büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü, ziyaretin verimli geçmesini temenni ettiğini belirtmiştir. Bitlis Adliyesi ziyaretinin ardından heyet Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN ile birlikte önce Bitlis Valisi Sn.Ahmet ÇINAR’ı makamında ziyaret etmiş, akabinde ise Bitlis Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca Adalet Bakanlığına yapılan teklif üzerine devralınması değerlendirilme aşamasında olan Bitlis İl Özel İdaresine ait kilitli parke taşı üretim tesisinde incelemelerde bulunmuştur. Buradaki incelemelerin ardından heyet Ahlat ilçesine ziyarette bulunmuştur.

        Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM ve İşyurtları Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER, 25/02/2016 günü ise Bitlis E- Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulunmuş, kurum personeli ile konferans salonunda bir araya gelerek görüşme gerçekleştirmişlerdir.

          Heyet bu ziyaretin ardından ilimizden ayrılmıştır.

          Ziyaretten görüntüler.

 

   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

SİTEMİZİ
 

T.C. Adalet Bakanlığı Bitlis Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.